Ürünler

l-citrulline-sitrulin

270.00 

L-Citrulline – sitrülin Organik bileşik sitrülin bir amino asittir Adı, karpuz için Latince kelime olan citrullus’tan türetilmiştir 19. yüzyılın sonlarından beri gastroenterologlar tarafından isimlendirilip tanımlansa da, ilk olarak 1914’te Japon araştırmacılar Yotaro Koga ve Ryo Odake tarafından karpuzdan izole edildi ve 1930’da Tokyo Imperial Üniversitesi’nden Mitsunori Wada tarafından kodlandı . [4 ] H 2 NC(O)NH(CH 2 ) formülüne sahiptir.
L-sitrülin, esansiyel olmayan amino asit adı verilen bir maddedir. Böbrekleriniz L-sitrülini L- arginin adı verilen başka bir amino aside ve nitrik oksit adı verilen bir kimyasala dönüştürür .Bu bileşikler, kalp ve kan damarı sağlığınız için önemlidir. Ayrıca bağışıklık sisteminizi de güçlendirebilirler.L-sitrülin vücuttaki nitrik oksit üretimini artırır.bunyede daha dinamik ve pump etkisi yaratir en cok tüketilen formudur

Gramaj
Choose an option
L-citrulline-sitrulin sitrülin-citrulline
Sepete Ekle
Hemen Al

l-citrulline-sitrulin ,

 L-arginin’e dönüştürülerek kullanılabilmektedir.

Genel olarak egzersiz sırasında performansı artırma yönünde kullanılan L Sitrülinin üzerine çeşitli araştırmalar devam etmektedir. Öncelikle L Sitrülin nitrik oksit üretimini arttırarak damarların gevşemesini sağlamaktadır.

L-citrulline-sitrulin Gevşeyen damarlar ise vücuttaki kan akışını iyileştirmektedir.

Bu yönden bazı hastalıkların tedavi sürecinde yardımcı olabilmektedir.

Cardiology Journal dergisinde yayınlanan çalışmaya göre yüksek tansiyonu olan kişilerde kan basıncının düşmesine yardımcı olabilmektedir .

Urology dergisinde yayınlanan bir başka çalışmaya göre ise kan damarlarının genişlemesi sayesinde kan akışını arttırma yeteneği bulunduğu için erektil disfonksiyonu olan erkeklerde ereksiyonları iyileştirebilmektedir .

Ayrıca l-citrulline-sitrulin yapılan bazı çalışmalarda kısa bağırsak sendromu, çölyak hastalığı ve radyasyonun sebep olduğu ince bağırsak hastalığı gibi çeşitli durumlarda da tedaviye yardımcı olabileceğini gözlemlenmiştir. Ancak kesin kanıt için daha fazla sağlık otoritesinin onayına ihtiyaç bulunmaktadır. 

amino asidinin orak hücre hastalığına etkileri üzerine de araştırmaları mevcuttur.

lakin Yapılan çalışmada düzenli olarak L-citruline tüketiminde orak hücre anemisi hastalarının bazı semptomlarının hafifleyebileceği ortaya çıkmıştır . Ancak araştırmalar devam etmektedir.

Organik bileşik sitrülin bir a- amino asittir

l-citrulline-sitrulinYapılan bazı çalışmalarda düzenli olarak alınan sitrülinin, ağırlık antrenman performansını iyileştirebileceğini ortaya koymuştur .

Dayanıklılık egzersizlerinde ise bir amino asit olan sitrülinin daha fazla oksijen isteyen kaslara destek olabileceği gözlemlenmiştir .

Çalışmaların kesinliği için daha fazla sağlık otoritesinin onayına ihtiyaç vardır.

Bu zamana kadar yapılmış çalışmalarda sitrülinin yan etkilerine rastlanmamıştır. Ancak düzenli kullanılan ilaçlar varsa sitrülinin kullanımı için uzmana danışılması gerekmektedir. L-Citrulline   sitrülin Genel olarak egzersiz sırasında performans arttırıcı olarak kullanılan sitrülin toz formu antremandan yaklaşık 20-40 dakika önce alınması tavsiye edilmektedir .

KATKISIZ %100 CITRULLINE PURE

Kaynakça:

  1. L-Citrulline: Overview, Uses, Side Effects, Precautions, Interactions, Dosing and Reviews
  2. Should You Take Citrulline Supplements?
  3. Effect of L-arginine or L-citrulline oral supplementation on blood pressure and right ventricular function in heart failure patients with preserved ejection fraction
  4. Oral L-citrulline supplementation improves erection hardness in men with mild erectile dysfunction
  5. L-citrulline: Uses and Risks
  6. Citrulline: Benefits, Side Effects, Dosage, and Interactions

L-Citruline sitrulin
Ürünler

Gramaj

1000g, 100g, 200g, 300g, 400g, 500g, 600g, 750g