Ürünler

l carnitine

450.00 

gramaj
Choose an option
l carnitine, lkarnitin
Sepete Ekle
Hemen Al

l carnitine, genellikle karaciğer ve böbreklerde sentezlenen, lizin ve metiyonin amino asitlerinden sentezlenen bir dördüncül amonyum katyonudur.

Canlı hücrelerde yağların sindirimi sırasında, enerji üretimi için yağ asitlerinin stoplazmadan mitokondriye girmesinde karnitine ihtiyaç duyulur

l carnitine , vücuda giren besinlerin enerjiye çevrilmesinde önemli  rol oynayan bir besin maddesidir,

Karnitin vücutta oynadığı rol dolayısıyla vitaminlere benzetilse de vücudumuzda da düşük miktarda üretilebildiği için vitaminler sınıfında yer almamaktadır.

Karnitin ayrıca ileriki yaşlarda beyin içindeki enerji metabolizmasına ve gelişmiş sinir sistemi fonksiyonlarına katkı  sağlamaktadır.

karnitin biyolojik olarak D-karnitin formunda aktif değildir. L-Carnitine formunda aktiftir.

LCarnitine (L Karnitin) Nedir?

L Carnitine sporcular için yağ yakımına ve antrenman sonrası kas ağrılarının daha çabuk toparlanmasında faydalı bir maddedir. Tek başına yağ yakma kapasitesi çok sınırlı olan L Karnitin, termojenik diğer maddelerle bir araya geldiğinde çok daha etili yağ yakımı sağlamaktadır.l-citrulline-sitrulin

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Ne İşe Yarar?

l-citrulline-sitrulin

L-Carnitin bir amino asittir. Vücutta lizin ve metioninden üretilir ve başta et ürünleri olmak üzere başka besinlerde de bulunur. L Karnitin, uzun zincirli yağ asitlerinin mitokondriyal oksidasyonuna yardımcı olmasıyla bilinir.
L-Carnitine amino asiti, yağ yakımı dışında vücutta birçok fonksiyonda görev alır. Vücudun genel enerji mekanizmasında, zihinsel fonksiyonlarında ve antrenman sonrası oluşan kas ağrısını gidermede yardımcı olur. L Karnitin, Ammonia olarak bilinen amonyak seviyelerini düşürdüğü ve siroz hastalarında sıklıkla rastlanan hepatik ensefalopati semptomlarını ve karaciğer fonksiyonlarını gösteren çeşitli değerleri iyileştirdiği  görülmüştür.

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Faydaları Nelerdir? Hangi Durumlarda Kullanılır?

 

Yağ yakımına yardımcı olan lizin ve methiyonin amino asitlerinden sentezlenen l karnitin, amino asit benzeri bir bileşendir.

L Carnitine yağ yakıcını ürününü:

  • Kilo vermek ve forma girmek isteyenler,
  • Vücut geliştirme ve fitness ile uğraşan sporcular,
  • İleri yaşta kişiler,

tarafından kullanıldıgı bilinmektedir

L-Carnitin (L Karnitin) Yağ Yakıcı Kilo Vermeye Katkısı

 

Takviye olarak tek başına LCarnitin yağ yakımında çok etkili bir madde değildir.

Diğer etken maddelerle birlikte sinerjik olarak çalışır ve düzenli spor ve diyetle birlikte yağ yakımında faydalı olacaktır.

L-Carnitin (L Karnitin) Yağ YakıcıKas Yapmaya Katkısı

 

lCarnitin antrenman sonrası oluşan DOMS (Delayed Onset Muscular Soreness) olarak bilinen kas ağrılarının daha çabuk toparlanmasında faydalı bir maddedir. Kas gelişiminin, yapımının temel kuralı olan Anabolizma – Katabolizma döngüsünde katabolizma yani kas ağrıları ve yıkımı ne kadar çabuk toparlanırsa o kadar hızlı anabolizma yapım süreci başlayacaktır. Evet l karnitin kas gelişimine endirekt de olsa katkı sağlar.

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Çeşitleri Nelerdir?

 

L Carnitin, uzun zincirli yağ asitlerinin mitokondriyal oksidasyonuna yardımcı olmasıyla bilinir. L-Carnitin HCl, Tartrate, N-Acetyl-LCarnitin Glycine Propionyl L-Carnitin (GPLC) gibi birçok farklı türde L Karnitin olsa da temel olarak etken madde gene L-Karnitinin’dir. En yaygın form olan  L Karnitin tartararte toz dur .

L Carnitine (L Karnitin) Yağ Yakıcı Termojenik Ürünler Nasıl Kullanılır

 

Günlük tavsiye edilen doz 500- 1000 mg’dır. Düzenli spor öncesi alınması tavsiye edilir. Sabah erken saatlerde spor öncesi almak çok daha faydalı olacaktır. İleri seviye fayda görmek isteyen sporcular yağ yakıcı olarak l karnitin içeren termojenikleri tercih etmelidir. Unutmayın her kafein veya taurin içeren ürün termojenik yağ yakıcı değildir.
exvitamin LCarnitine Yağ Yakıcıyı her gün 1 doz, tercihen sabah antrenman öncesi kullanmanızı tavsiye ederiz. Sabah yaptığınız antrenman  ile gün boyu yağ yakımına devam edebilirsiniz.

gramaj

50 gr, 100 gr, 200 gr